| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 36.83 mm |
| Width | 36.83 mm |
| Max Operating Temperature | 110 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 12.7 mm |
| Packaging | Tray |
| Depth | 58.42 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Features | OCP, OTP, SCP, UVLO |
| Min Input Voltage | 18 V |
| Output Current | 4.5 A |
| Output Voltage | 24 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Max Power Dissipation | 108 W |
| Power Dissipation | 108 W |
| Max Output Current | 4.5 A |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Isolation Voltage | 2 kV |
| Output Power | 108 W |
| Current - Output 1 | 4.5 A |
| Efficiency | 89.5 % |
| Voltage - Output 1 | 24 V |
| Nominal Input Voltage | 24 V |
| Isolation | Isolated |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
