V1R8C0402C0G500NBT
Manufacturer:
VIIYONG
Mfr.Part #:
V1R8C0402C0G500NBT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 1.8 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance1.8 pF
Tolerance0.25 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.55 mm