V30DL50C-M3/I
Manufacturer:
Vishay
Mfr.Part #:
V30DL50C-M3/I
Datasheet:
Description:
Schottky Diodes TO-263AC SMD/SMT Dual Forward Current:30 A Forward Voltage:490 mV Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm):50 V Max Forward Surge Current (Ifsm):300 A
ParameterValue
Element ConfigurationDual
PackagingReel
Forward Current30 A
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Reverse Current1.8 mA
Forward Voltage490 mV
RoHSCompliant
Forward Surge Current (Ifsm)300 A
Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm)50 V