V5R6D0402C0G500NBT
Manufacturer:
VIIYONG
Mfr.Part #:
V5R6D0402C0G500NBT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0402(1005 Metric) SMD/SMT 5.6 pF 0.5 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance5.6 pF
Tolerance0.5 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness0.55 mm