
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 260 pF |
| Voltage Rating (DC) | 85 V |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.54 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Voltage Rating (AC) | 67 V |
| Power Rating | 150 mW |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 85 V |
| Depth | 2.54 mm |
| Thickness | 2.87 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Max Voltage Rating (DC) | 85 V |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Number of Circuits | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Output Current | 250 A |
| Clamping Voltage | 180 V |
| Varistor Voltage | 115 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 67 V |
| Max Surge Current | 250 A |
| Energy | 2.5 J |
| Clamping Current | 2.5 A |
| Max Varistor Voltage | 115 V |
| Min Varistor Voltage | 95 V |
| Schedule B | 8533400080 |
| Surge Energy Rating | 2.5 J |
| Peak Surge Current | 250 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
