
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 A |
| Forward Voltage | 790 mV |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 100 V |
| Element Configuration | Dual Anode Common Cathode |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 150 A |
| Reverse Current | 800 µA |
Stock: 435
Distributors
pcbx
Unit Price$1.68338
Ext.Price$1.68338
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.68338 | $1.68338 |
| 10 | $1.08493 | $10.84930 |
| 25 | $0.95709 | $23.92725 |
| 50 | $0.84431 | $42.21550 |
| 100 | $0.74483 | $74.48300 |
| 300 | $0.64980 | $194.94000 |
| 500 | $0.56690 | $283.45000 |
