


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 106 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 730 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 10 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 43 nC |
| Drain to Source Resistance | 860 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -30 V, 30 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 650 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V to 4 V |
Stock: 15
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95635
Ext.Price$0.95635
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95635 | $0.95635 |
| 10 | $0.80227 | $8.02270 |
| 25 | $0.73956 | $18.48900 |
| 50 | $0.68175 | $34.08750 |
| 100 | $0.62846 | $62.84600 |
| 300 | $0.57093 | $171.27900 |
| 500 | $0.51866 | $259.33000 |
