
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 800 fF |
| Length | 1.65 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 75 |
| Leakage Current | 100 nA |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.65 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 1 |
| Working Voltage | 5 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 3 A |
| Number of Channels | 3 |
| Breakdown Voltage | 6.9 V |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6.9 V |
| Reverse Standoff Voltage | 5 V |
| Clamping Voltage | 15 V |
| Peak Pulse Power | 45 W |
| Power Line Protection | Yes |
| Number of Bidirectional Channels | 4 |
| Reverse Breakdown Voltage | 6.9 V |
| Test Current | 1 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Voltage ESD Contact | 15 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
Stock: 12606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.32573
Ext.Price$0.32573
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.32573 | $0.32573 |
| 10 | $0.24793 | $2.47930 |
| 25 | $0.22578 | $5.64450 |
| 50 | $0.20561 | $10.28050 |
| 100 | $0.18723 | $18.72300 |
| 300 | $0.18158 | $54.47400 |
| 500 | $0.17611 | $88.05500 |
| 1000 | $0.15730 | $157.30000 |
| 3000 | $0.14760 | $442.80000 |
| 5000 | $0.13850 | $692.50000 |
| 10000 | $0.13251 | $1325.10000 |
