
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 5 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 880 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | -5 A |
| Gate Charge | 20 nC |
| Drain to Source Resistance | 40 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | -30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | -1 V to -3 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | P-Channel |
Stock: 39
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18192
Ext.Price$0.18192
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18192 | $0.18192 |
| 10 | $0.17942 | $1.79420 |
| 50 | $0.17778 | $8.88900 |
| 100 | $0.17615 | $17.61500 |
