

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 165 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 5.201 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 75 A |
| Gate Charge | 75 nC |
| Drain to Source Resistance | 6 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 30 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1.5 V, 3 V |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
Stock: 47
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26352
Ext.Price$0.26352
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26352 | $0.26352 |
| 10 | $0.25738 | $2.57380 |
| 25 | $0.25577 | $6.39425 |
| 50 | $0.25417 | $12.70850 |
| 100 | $0.25259 | $25.25900 |
