


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 375 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 6.7 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 110 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 110 nC |
| Drain to Source Resistance | 5 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V to 4 V |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65482
Ext.Price$0.65482
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65482 | $0.65482 |
| 10 | $0.63936 | $6.39360 |
| 25 | $0.63397 | $15.84925 |
| 50 | $0.62863 | $31.43150 |
| 100 | $0.62332 | $62.33200 |
