


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 3.75 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 4.3 nF |
| Continuous Drain Current (ID) | 45 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 35 nC |
| Drain to Source Resistance | 34 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 1 V to 3 V |
Stock: 20
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54298
Ext.Price$0.54298
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54298 | $0.54298 |
| 10 | $0.44208 | $4.42080 |
| 25 | $0.39872 | $9.96800 |
| 50 | $0.35962 | $17.98100 |
| 100 | $0.31224 | $31.22400 |
| 300 | $0.29631 | $88.89300 |
| 500 | $0.28120 | $140.60000 |
| 1000 | $0.26627 | $266.27000 |
