
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 5.3 mm |
| Length | 5.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2772
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07142
Ext.Price$0.07142
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07142 | $0.07142 |
| 10 | $0.06371 | $0.63710 |
| 50 | $0.05683 | $2.84150 |
| 100 | $0.05243 | $5.24300 |
| 500 | $0.04837 | $24.18500 |
| 1000 | $0.04462 | $44.62000 |
| 3000 | $0.04135 | $124.05000 |
| 5000 | $0.03832 | $191.60000 |
