
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39974
Ext.Price$0.39974
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39974 | $0.39974 |
| 10 | $0.32304 | $3.23040 |
| 25 | $0.29726 | $7.43150 |
| 50 | $0.27354 | $13.67700 |
| 100 | $0.25172 | $25.17200 |
| 300 | $0.24202 | $72.60600 |
| 500 | $0.23270 | $116.35000 |
| 1000 | $0.22252 | $222.52000 |
