
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11626
Ext.Price$0.11626
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11626 | $0.11626 |
| 10 | $0.10405 | $1.04050 |
| 50 | $0.09312 | $4.65600 |
| 100 | $0.08280 | $8.28000 |
| 500 | $0.07362 | $36.81000 |
| 1000 | $0.07015 | $70.15000 |
| 3000 | $0.06685 | $200.55000 |
| 5000 | $0.06370 | $318.50000 |
