
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 750 mA |
| Length | 13.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 4 µA |
| Dissipation Factor | 0.26 % |
| Height | 13 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 4.4 mm |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.36470
Ext.Price$0.36470
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.36470 | $0.36470 |
| 10 | $0.32468 | $3.24680 |
| 50 | $0.28906 | $14.45300 |
| 100 | $0.26580 | $26.58000 |
| 500 | $0.24441 | $122.20500 |
| 1000 | $0.22474 | $224.74000 |
| 3000 | $0.20665 | $619.95000 |
| 5000 | $0.19002 | $950.10000 |
