
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10416
Ext.Price$0.10416
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10416 | $0.10416 |
| 10 | $0.09343 | $0.93430 |
| 50 | $0.08381 | $4.19050 |
| 100 | $0.07768 | $7.76800 |
| 500 | $0.07200 | $36.00000 |
| 1000 | $0.06674 | $66.74000 |
| 3000 | $0.06228 | $186.84000 |
| 5000 | $0.05811 | $290.55000 |
