
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10234
Ext.Price$0.10234
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10234 | $0.10234 |
| 10 | $0.05117 | $0.51170 |
| 50 | $0.04582 | $2.29100 |
| 100 | $0.04103 | $4.10300 |
| 500 | $0.03461 | $17.30500 |
| 1000 | $0.02920 | $29.20000 |
| 3000 | $0.02769 | $83.07000 |
| 5000 | $0.02626 | $131.30000 |
| 10000 | $0.02460 | $246.00000 |
