
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 mF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 1.1 A |
| Length | 16.5 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 16 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 4 µA |
| Dissipation Factor | 0.26 % |
| Height | 17 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 6.4 mm |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63293
Ext.Price$0.63293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63293 | $0.63293 |
| 10 | $0.52291 | $5.22910 |
| 25 | $0.48552 | $12.13800 |
| 50 | $0.45080 | $22.54000 |
| 100 | $0.41856 | $41.85600 |
| 300 | $0.40138 | $120.41400 |
| 500 | $0.38490 | $192.45000 |
| 1000 | $0.36879 | $368.79000 |
