
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 67 mA |
| Length | 5.3 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Height | 6.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2 mm |
Stock: 43
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10444
Ext.Price$0.10444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10444 | $0.10444 |
| 10 | $0.05222 | $0.52220 |
| 50 | $0.04699 | $2.34950 |
| 100 | $0.04229 | $4.22900 |
| 500 | $0.03668 | $18.34000 |
| 1000 | $0.03182 | $31.82000 |
| 3000 | $0.03033 | $90.99000 |
| 5000 | $0.02891 | $144.55000 |
| 10000 | $0.02734 | $273.40000 |
