


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Ripple Current | 120 mA |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.1 % |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Compliant |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 10 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
