
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 18 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 158
Distributors
pcbx
Unit Price$0.99456
Ext.Price$0.99456
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.99456 | $0.99456 |
| 10 | $0.82829 | $8.28290 |
| 25 | $0.75964 | $18.99100 |
| 50 | $0.69668 | $34.83400 |
| 100 | $0.63894 | $63.89400 |
| 300 | $0.61527 | $184.58100 |
| 500 | $0.59248 | $296.24000 |
| 1000 | $0.57143 | $571.43000 |
