
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11760
Ext.Price$0.11760
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11760 | $0.11760 |
| 10 | $0.09571 | $0.95710 |
| 50 | $0.08607 | $4.30350 |
| 100 | $0.07741 | $7.74100 |
| 500 | $0.07071 | $35.35500 |
| 1000 | $0.06742 | $67.42000 |
