
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 516
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07507
Ext.Price$0.07507
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07507 | $0.07507 |
| 10 | $0.06674 | $0.66740 |
| 50 | $0.05933 | $2.96650 |
| 100 | $0.05372 | $5.37200 |
| 500 | $0.04864 | $24.32000 |
| 1000 | $0.04404 | $44.04000 |
| 3000 | $0.04055 | $121.65000 |
| 5000 | $0.03734 | $186.70000 |
