VE-4R7M2GTR-1313
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VE-4R7M2GTR-1313
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,12.50mm×13.50mm Standard 4.7 µF 20 % 400 V
ParameterValue
Capacitance4.7 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter12.5 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
Voltage Rating400 V