
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12960
Ext.Price$0.12960
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12960 | $0.12960 |
| 10 | $0.06480 | $0.64800 |
| 50 | $0.05810 | $2.90500 |
| 100 | $0.05209 | $5.20900 |
| 500 | $0.04590 | $22.95000 |
| 1000 | $0.04045 | $40.45000 |
| 3000 | $0.03861 | $115.83000 |
| 5000 | $0.03685 | $184.25000 |
| 10000 | $0.03479 | $347.90000 |
