
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5407
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10848
Ext.Price$0.10848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10848 | $0.10848 |
| 10 | $0.05424 | $0.54240 |
| 50 | $0.04866 | $2.43300 |
| 100 | $0.04365 | $4.36500 |
| 500 | $0.04025 | $20.12500 |
| 1000 | $0.03712 | $37.12000 |
| 3000 | $0.03423 | $102.69000 |
| 5000 | $0.03157 | $157.85000 |
| 10000 | $0.02911 | $291.10000 |
