VEJ100M1ETR-0406
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VEJ100M1ETR-0406
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,4.00mm×5.70mm Standard 10 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance10 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter4 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingBulk
Voltage Rating25 V