
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | 20 % |
| Ripple Current | 32 mA |
| Length | 5.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 6.6 mm |
| Voltage Rating | 63 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12308
Ext.Price$0.12308
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12308 | $0.12308 |
| 10 | $0.06154 | $0.61540 |
| 50 | $0.05523 | $2.76150 |
| 100 | $0.04957 | $4.95700 |
| 500 | $0.04353 | $21.76500 |
| 1000 | $0.03822 | $38.22000 |
| 3000 | $0.03646 | $109.38000 |
| 5000 | $0.03479 | $173.95000 |
| 10000 | $0.03293 | $329.30000 |
