
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37286
Ext.Price$0.37286
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37286 | $0.37286 |
| 10 | $0.30182 | $3.01820 |
| 25 | $0.27794 | $6.94850 |
| 50 | $0.25595 | $12.79750 |
| 100 | $0.23571 | $23.57100 |
| 300 | $0.22702 | $68.10600 |
| 500 | $0.21864 | $109.32000 |
| 1000 | $0.20836 | $208.36000 |
