VEJ101M0JTR-0505
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VEJ101M0JTR-0505
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,5.00mm×5.30mm Standard 100 µF 20 % 6.3 V
ParameterValue
Capacitance100 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter5 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating6.3 V