
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09964
Ext.Price$0.09964
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09964 | $0.09964 |
| 10 | $0.04982 | $0.49820 |
| 50 | $0.04467 | $2.23350 |
| 100 | $0.04006 | $4.00600 |
| 500 | $0.03532 | $17.66000 |
| 1000 | $0.03114 | $31.14000 |
| 3000 | $0.02970 | $89.10000 |
| 5000 | $0.02832 | $141.60000 |
| 10000 | $0.02675 | $267.50000 |
