
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 69 mA |
| Length | 5.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.45 % |
| Height | 6.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Polar |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14400
Ext.Price$0.14400
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14400 | $0.14400 |
| 10 | $0.07200 | $0.72000 |
| 50 | $0.06580 | $3.29000 |
| 100 | $0.06014 | $6.01400 |
| 500 | $0.05428 | $27.14000 |
| 1000 | $0.04899 | $48.99000 |
| 3000 | $0.04730 | $141.90000 |
| 5000 | $0.04567 | $228.35000 |
| 10000 | $0.04381 | $438.10000 |
