
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 µF |
| Voltage Rating (DC) | 10 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 69 mA |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Length | 5.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.35 % |
| Height | 6.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4295
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11444
Ext.Price$0.11444
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11444 | $0.11444 |
| 10 | $0.05722 | $0.57220 |
| 50 | $0.05145 | $2.57250 |
| 100 | $0.04627 | $4.62700 |
| 500 | $0.04075 | $20.37500 |
| 1000 | $0.03589 | $35.89000 |
| 3000 | $0.03427 | $102.81000 |
| 5000 | $0.03273 | $163.65000 |
| 10000 | $0.03097 | $309.70000 |
