
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 16 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
Stock: 41
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56016
Ext.Price$0.56016
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56016 | $0.56016 |
| 10 | $0.45773 | $4.57730 |
| 25 | $0.42452 | $10.61300 |
| 50 | $0.39372 | $19.68600 |
| 100 | $0.36515 | $36.51500 |
| 300 | $0.33865 | $101.59500 |
| 500 | $0.31408 | $157.04000 |
| 1000 | $0.29129 | $291.29000 |
