
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 624
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13478
Ext.Price$0.13478
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13478 | $0.13478 |
| 10 | $0.06739 | $0.67390 |
| 50 | $0.06061 | $3.03050 |
| 100 | $0.05451 | $5.45100 |
| 500 | $0.04723 | $23.61500 |
| 1000 | $0.04093 | $40.93000 |
| 3000 | $0.03909 | $117.27000 |
| 5000 | $0.03734 | $186.70000 |
| 10000 | $0.03528 | $352.80000 |
