VEJ220M1HTR-0605
Mfr.Part #:
VEJ220M1HTR-0605
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,6.30mm×5.70mm Standard 22 µF 20 % 50 V
ParameterValue
Capacitance22 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter6.3 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating50 V