
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 38 mA |
| Length | 5.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Height | 6.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2 mm |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13094
Ext.Price$0.13094
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13094 | $0.13094 |
| 10 | $0.06547 | $0.65470 |
| 50 | $0.05872 | $2.93600 |
| 100 | $0.05267 | $5.26700 |
| 500 | $0.04638 | $23.19000 |
| 1000 | $0.04084 | $40.84000 |
| 3000 | $0.03900 | $117.00000 |
| 5000 | $0.03724 | $186.20000 |
| 10000 | $0.03518 | $351.80000 |
