
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 63 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 58 mA |
| Height - Seated (Max) | 7.7 mm |
| Length | 7.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 6.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 63 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 315
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13670
Ext.Price$0.13670
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13670 | $0.13670 |
| 10 | $0.06835 | $0.68350 |
| 50 | $0.06126 | $3.06300 |
| 100 | $0.05490 | $5.49000 |
| 500 | $0.04841 | $24.20500 |
| 1000 | $0.04268 | $42.68000 |
| 3000 | $0.04070 | $122.10000 |
| 5000 | $0.03881 | $194.05000 |
| 10000 | $0.03665 | $366.50000 |
