
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 44 mA |
| Length | 5.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.16 % |
| Height | 6.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 2 mm |
Stock: 2274
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07248
Ext.Price$0.07248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07248 | $0.07248 |
| 10 | $0.06461 | $0.64610 |
| 50 | $0.05760 | $2.88000 |
| 100 | $0.05305 | $5.30500 |
| 500 | $0.04886 | $24.43000 |
| 1000 | $0.04501 | $45.01000 |
| 3000 | $0.04169 | $125.07000 |
| 5000 | $0.03861 | $193.05000 |
