
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2966
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08525
Ext.Price$0.08525
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08525 | $0.08525 |
| 10 | $0.07585 | $0.75850 |
| 50 | $0.06749 | $3.37450 |
| 100 | $0.06206 | $6.20600 |
| 500 | $0.05707 | $28.53500 |
| 1000 | $0.05248 | $52.48000 |
| 3000 | $0.04848 | $145.44000 |
| 5000 | $0.04479 | $223.95000 |
