


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 µF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ripple Current @ Low Frequency | 330 mA @ 120 Hz |
Stock: 386
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25018
Ext.Price$0.25018
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25018 | $0.25018 |
| 10 | $0.22394 | $2.23940 |
| 50 | $0.20045 | $10.02250 |
| 100 | $0.15831 | $15.83100 |
| 500 | $0.12503 | $62.51500 |
| 1000 | $0.11868 | $118.68000 |
| 3000 | $0.11265 | $337.95000 |
| 5000 | $0.10692 | $534.60000 |
