


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 33 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 20 % |
| Ripple Current | 150 mA |
| Length | 10 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.12 % |
| Height | 10.4 mm |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 10 mm |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 10 mm |
Stock: 83
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18000
Ext.Price$0.18000
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18000 | $0.18000 |
| 10 | $0.16035 | $1.60350 |
| 50 | $0.14285 | $7.14250 |
| 100 | $0.11600 | $11.60000 |
| 500 | $0.09419 | $47.09500 |
| 1000 | $0.08944 | $89.44000 |
| 3000 | $0.08493 | $254.79000 |
| 5000 | $0.08065 | $403.25000 |
