
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 53
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10858
Ext.Price$0.10858
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10858 | $0.10858 |
| 10 | $0.09739 | $0.97390 |
| 50 | $0.08736 | $4.36800 |
| 100 | $0.07795 | $7.79500 |
| 500 | $0.06955 | $34.77500 |
| 1000 | $0.06641 | $66.41000 |
| 3000 | $0.06342 | $190.26000 |
| 5000 | $0.06056 | $302.80000 |
