
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Ripple Current @ High Frequency | 490 mA @ 100 kHz |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26650
Ext.Price$0.26650
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26650 | $0.26650 |
| 10 | $0.26074 | $2.60740 |
| 25 | $0.25970 | $6.49250 |
| 50 | $0.25866 | $12.93300 |
| 100 | $0.25763 | $25.76300 |
