
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 mF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 50
Distributors
pcbx
Unit Price$0.92122
Ext.Price$0.92122
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.92122 | $0.92122 |
| 10 | $0.75322 | $7.53220 |
| 25 | $0.68140 | $17.03500 |
| 50 | $0.61643 | $30.82150 |
| 100 | $0.55765 | $55.76500 |
| 300 | $0.53143 | $159.42900 |
| 500 | $0.50644 | $253.22000 |
| 1000 | $0.48005 | $480.05000 |
