VEJ470M1ETR-0606
Manufacturer:
Lelon
Mfr.Part #:
VEJ470M1ETR-0606
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,6.30mm×5.70mm Standard 47 µF 20 % 25 V
ParameterValue
Capacitance47 µF
Voltage Rating (DC)25 V
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Ripple Current48 mA
Length5.7 mm
TerminationSMD/SMT
Diameter6.3 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Leakage Current3 µA
Dissipation Factor0.18 %
Height6.6 mm
PackagingReel
Voltage Rating25 V
RoHSCompliant
Lead Pitch2 mm