
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 70 mA |
| Length | 7.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.14 % |
| Height | 6.6 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6872
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12326
Ext.Price$0.12326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12326 | $0.12326 |
| 10 | $0.06163 | $0.61630 |
| 50 | $0.05543 | $2.77150 |
| 100 | $0.04986 | $4.98600 |
| 500 | $0.04317 | $21.58500 |
| 1000 | $0.03738 | $37.38000 |
| 3000 | $0.03237 | $97.11000 |
| 5000 | $0.02803 | $140.15000 |
