
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 6.3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2979
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12172
Ext.Price$0.12172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12172 | $0.12172 |
| 10 | $0.06086 | $0.60860 |
| 50 | $0.05460 | $2.73000 |
| 100 | $0.04899 | $4.89900 |
| 500 | $0.04316 | $21.58000 |
| 1000 | $0.03802 | $38.02000 |
| 3000 | $0.03626 | $108.78000 |
| 5000 | $0.03459 | $172.95000 |
| 10000 | $0.03273 | $327.30000 |
