


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 380 mA |
| Length | 10 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.18 % |
| Height | 10.4 mm |
| Voltage Rating | 25 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Diameter | 10 mm |
| Packaging | Reel |
Stock: 10216
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13526
Ext.Price$0.13526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13526 | $0.13526 |
| 10 | $0.12161 | $1.21610 |
| 50 | $0.10934 | $5.46700 |
| 100 | $0.09428 | $9.42800 |
| 500 | $0.08129 | $40.64500 |
| 1000 | $0.07740 | $77.40000 |
| 3000 | $0.07370 | $221.10000 |
| 5000 | $0.07017 | $350.85000 |
