
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Ripple Current | 17 mA |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Length | 5.7 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Diameter | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Leakage Current | 3 µA |
| Dissipation Factor | 0.18 % |
| Height | 4.3 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 705
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12230
Ext.Price$0.12230
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12230 | $0.12230 |
| 10 | $0.06115 | $0.61150 |
| 50 | $0.05484 | $2.74200 |
| 100 | $0.04918 | $4.91800 |
| 500 | $0.04536 | $22.68000 |
| 1000 | $0.04184 | $41.84000 |
| 3000 | $0.03859 | $115.77000 |
| 5000 | $0.03559 | $177.95000 |
| 10000 | $0.03283 | $328.30000 |
