VEJ4R7M1VTR-0405
Mfr.Part #:
VEJ4R7M1VTR-0405
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors SMD,4.00mm×5.30mm SMD/SMT 4.7 µF 20 % 35 V
ParameterValue
Capacitance4.7 µF
Tolerance20 %
Life (Hours)2000 Hours
Diameter4 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-45 °C
PackagingReel
Voltage Rating35 V