
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 1000 Hours |
| Diameter | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -45 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3584
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08372
Ext.Price$0.08372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08372 | $0.08372 |
| 10 | $0.04186 | $0.41860 |
| 50 | $0.03775 | $1.88750 |
| 100 | $0.03405 | $3.40500 |
| 500 | $0.03024 | $15.12000 |
| 1000 | $0.02686 | $26.86000 |
| 3000 | $0.02386 | $71.58000 |
| 5000 | $0.02119 | $105.95000 |
| 10000 | $0.01882 | $188.20000 |
